Vykúpená láska

Autor: Pavlína Chalupková | 10.8.2014 o 23:18 | (upravené 11.8.2014 o 10:15) Karma článku: 3,04 | Prečítané:  874x

...kniha, ktorá hlboko zasahuje do sŕdc, najmä tých ženských... 

    Svieti mi tu Martinus, že ak kliknete na odkaz odo mňa a objednáte si od nich niečo, ja z toho budem mať výťažok. V skutočnosti je mi to úplne jedno (...ale nebráňte sa tomu :-D). Vykúpenú lásku som kúpila pred týždňom v brutálnej akcii, že 8 eur, to bolo z Kumranu. Vždy stojí cez internet tak 9,99 a v obchodoch, 11,99 alebo 12,99. Dobré, nie? Čítala som ju asi rok a pol dozadu, ale ja si ju musím stále nanovo kupovať, pretože vždy sa nájde niekto, komu ju chcem darovať. Takže do zásoby. Mimochodom, ako darček odporúčam, zatiaľ sa mi to vždy osvedčilo.

     K Vykúpenej láske som sa dostala tou úžasnou Božou náhodou. Bola som v knižnici a tak ma napadlo, že by som si mohla aj niečo mravné prečítať, tak poďme na internet na Kumran (mám internet v mobile za super cenu, áno. :-D)... Tam mi fialovým svieti Vykúpená láska, hovorím si, geniálne, to určite budú mať takú novinku v našej starej knižnici. Ale skús to... Predstavte si, oni ju skutočne mali. Nechápala som. Teraz chápem, že Kumran ju len vydal nanovo, ja som teda čítala starú verziu od Ikaru. 

    Čítala, ale nie hneď. Vlastne až z donútenia, keď sa blížil dátum, kedy som potrebovala knihu vrátiť, inak by som prišla o drahocenné euro. Euro je veľa. Na nohavice to síce ešte nie je... (Ja všetko prerátavam na nohavice, fakt neviem prečo, ale už ich mám doma nejako veľa...:-D). Kniha ma v momente pohltila a čítala som dňom i nocou, smiala sa, plakala, premýšľala, a spokojne môžem už rok a pol tvrdiť, že to je najlepší román, aký som kedy čítala. 

     Ženy, slečny, dievčatá, slobodné aj vydaté, mladé aj staršie, všetky si tam prídete na svoje. Medzi recenziami som však zahliadla už aj tie mužské, čo je super, nech sa chlapi učia, akí by mali byť, no nie?

     Nechcem tu nejako rozpisovať obsah knihy, jednoducho a stručne napísané, s Bohom nič nie je nemožné, aj tie najhlbšie zranenia chce vyliečiť a pomocou tejto strhujúcej lovestory (ktorá však nie je len o láske, ale dáva inšpiráciu do mnohých iných oblastí) si môžete uvedomiť svoju hodnotu. No a do Michaela sa zamiluje snáď každá. :-D

     Francine Riversová je pre mňa veľmi požehnanou autorkou, vie príbeh napísať pútavo tak, že som videla aj recenzie neveriacich, ktorých bavil už samotný štýl písania. No a ja len dúfam, že sa z nich stali veriace. :-P Mimochodom, prečítala som od nej aj Šarlátovú niť, Dieťa zmierenia, Leotinu záhradu, niektoré biblické ženy a doma už mám čerstvo vydaný Bridge to Haven, na ktorého preklade do SJ sa už pracuje. ;-). Ak náhodou plánujete prečítať si všetky, tak ako ja, odporúčam nechať si VL nakoniec. Ono je to v podstate jedno, ale ja som ňou začala a zatiaľ žiadna z Francininých kníh ju nepredbehla, tak to iba taký tip. ;-)

     Ak chceš čítať knihu, ktorá má čo do seba a u ktorej sa hlavne nechceš nudiť, u ktorej budeš nahnevaný/á, že už sú dve hodiny ráno a nebolo by od veci už ísť spať, ale keď Anjela s Michaelom sú takí úžasní... Tak NEVÁHAJ a KUPUJ! :-)

http://www.martinus.sk/?uItem=122710&z=0MXUN2&utm_source=z%3D0MXUN2&utm_medium=url&utm_campaign=partner 

     PS: Tí, ktorí ste už Vykúpenú lásku čítali, a máte trochu prehľad alebo ste fanúšikom F. Rivers na FB, isto viete, že táto super kniha sa čoskoro objaví na filmových plátnach. :-P

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?