Po dovolenke...

Autor: Pavlína Chalupková | 23.8.2014 o 20:25 | Karma článku: 4,48 | Prečítané:  944x

Tak už zase jednou doma... 

     Merhaba! Tento rok bol pre mňa odšťavovač po všetkých stránkach a už som nevedela, čo so sebou. Rodina, maturita, prijímačky, autoškola, dobrovoľničenie, brigáda, ... Možno preto som sa tak tešila, keď už bolo isté, že pôjdem so sestrou a babkou na dovolenku. Niektorí si hádam povedia, že by to mohla byť s nimi totálna nuda, ale opak bol pravdou - nuda bola so mnou. :-D

     Už od začiatku som vedela, že tento čas si chcem naplno užiť a nejako som k tomu nepotrebovala ľudí. A opaľovanie nikdy nebolo také suprové ako teraz. Klobúk, slnečné okuliare, nová kniha od Francine Rivers v ruke, lehátko, voda a opaľovanie sa mohlo začať. Babka aj sestra si onedlho začali sťažovať, že sa im vôbec nevenujem. Keďže sme mali cez deň so sestrou nedostatok vzájomnej interakcie, museli sme to doplniť pred spaním v podobe hodinového mlátenia sa po rukách a stehnách (au!), na to však babka v dobrom spomínať nebude. S tou som sa síce nemlátila (:-D), ale aj tak jej to vadilo.

     Prepychový hotel, krásni čašníci (:-P), ktorí mi splnili všetko, čo mi na očiach videli, baklava (najlepší dezert, aký som kedy jedla, v podstate oriešky v mede, mňaaaaam...), hamam (peeling celého tela), noví kamaráti, tanečky, zumba, jazda na banáne, parasaling, piňa colada a mojito, arabský chlieb s cukrom, ale hlavne, more a to super saunové počasie, všetko to missujem. Zaslúžila som si to?

     Celých 11 dní som rozmýšľala o tom, či babka na mne vidí, že si toho vážim. Že toto nie je pre mňa samozrejmosť. Že si možno nikto z mojich kamarátov o takejto dovolenke ani snívať nedovoľuje. Že keď vidím, ako si niekto naloží plný tanier jedla a potom polovicu nechá odniesť, puká mi srdce pri predstave na život z rúk do úst, ktorým žije väčšina. Rozmýšľala som aj o tom, s akými ľuďmi som hotel obývala. Či tu sú samí zazobanci alebo zostávajú všetci v nemom úžase ako ja. 

     Som veľmi vďačná za to, že som si mohla odpočinúť od každodenného stereotypu a po dlhom čase som opäť mohla vidieť more, kde boli naviac také vlny, že som sa mohla kvalitne vyblázniť. Čas mi spríjemnili aj veľmi fajn ľudia z hotelového zlatníctva, ale najviac autorka Francine Riversová, ktorej novučičkú knihu som si objednala z USA a odporúčam. Bridge to Haven je kvalitou veľmi podobný Vykúpenej láske. Bála som sa, že ma to bude nudiť, lebo VL je jednoducho neprekonateľná, ale obavy boli zbytočné. Abra a Joshua sú skvelí a nie, nie sú kópiou Anjely a Michaela. Už sa teším na preklad od Kumranu, rozhodne objednávam. A moja angličtina sa aj vďaka tejto knihe zase posunula dopredu, nemčina zase vďaka mojej ukecanosti s tamojšími ľuďmi.

     Všetko je vybalené, darčeky rozdané, a jediné, čo zostáva, je zvyknúť si na toto upršané počasie a všade je mi riadna zima, dúfam, že zase ostanem chorá. :-/ Nie, snáď nie, ale možno by som brala ďalšiu "preležanú sobotu".

     Neviem, čo tento článok mal priniesť, ale asi som sa len potrebovala vypísať, pretože na dovolenke som si od písania dala tiež dovolenku. Študenti, užívajte zvyšok prázdnin, a pracujúci, snáď ste mali v lete aspoň chvíľočku oddychu... :-)
     

    

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?