Vytrvaj, maj zlaté ruky...

Autor: Pavlína Chalupková | 19.9.2014 o 20:52 | (upravené 19.9.2014 o 21:14) Karma článku: 4,48 | Prečítané:  577x

...a dokážeš nemožné...

     Škola sa niektorým už začala a ja patrím tiež medzi šťastlivcov, ktorí sú plní očakávania. Pripadám si síce ako najväčší looser, ktorý nerozumie vôbec ničomu a naozaj netuším, ako sa mi podarí zvládnúť svoj prvý semester, ničmenej  prvé dojmy z úvodných hodín a celkového prístupu sú viac než pozitívne. Dostať sa na túto školu znamenalo pre mňa splniť si svoj sen, čo sa podarilo. Možno som však trochu pozabudla na to, že ďalším snom by malo byť udržať sa na tejto škole, a to asi nebude také ľahké, ako to bývalo na strednej. Vlastne určite nie. 

     Z mojich úst často vychádza veta, že sa mi nechce študovať. Kedysi pred maturitou som si prečítala knihu Zlaté ruky od B. Carsona, ktorá ma ohromne motivovala učiť sa. Viete, keď sa človek, ktorý žije doslova z rúk do úst, takmer prepadá v škole, je považovaný za najväčšieho outsidera, stane špičkovým neurochirurgom, donúti vás to zamyslieť sa. Jeho uvažovanie je neuveriteľné. Nepokladá sa za výnimočného, napriek tomu, že sa mu podarilo oddeliť siamské dvojčatá. Jednoducho začal narábať s nástrojom, ktorého genialita nemá hraníc. Dobrá správa je, že tento nástroj máme všetci. Zlá správa je, že drvivá väčšina z nás ani netuší, čo všetko sme s pomocou tohto nástroja schopní urobiť. 

     Niekedy porovnávanie nie je na škodu. Moje podmienky sú absolútne iný level, než mal Ben. Jeho húževnatosť, ambicióznosť a viera by mali byť prirodzenou súčasťou života každého jedného z nás. Veľmi túžim, aby som dokázala uplatňovať túto jednoduchú logiku vo svojom živote, zvlášť preto, lebo sa skutočne nejedná o nič zložité. Ty si geniálny. Bol si tak stvorený. Máš mozog. Využívaj ho. Čítaj. Rozmýšľaj. Uvažuj. Uč sa novým veciam. 

     Možno, že okolo mňa sú ľudia, ktorí poznajú našich prednášajúcich, prečítali od nich desiatky kníh a majú jasné ciele. Už dávno naštudovali danú problematiku a na prijímacích skúškach mali percentil 99. Ale ja ani ty nie sme o nič horší. A keď budeme chcieť, naše vedomosti sa rozšíria za hranice našich pomyselných limitov. Všetko je možné. Len treba chcieť. 

     Druhou úžasnou správou je, že aj tak je o všetko už postarané a ja sa nemusím báť. Len si chcem splniť všetko, čo sa odo mňa očakáva. Nie je toho málo, ale prijatie na školu nie je konečný cieľ, je to len začiatok sna. Chcela som to takto? Chcela.

     Záverom vyjadrujem obrovskú vďaku ľuďom, cez ktorých si uvedomujem, že je o mňa postarané. Ste vzácni, všetci... :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?