Stráž svoje srdce

Autor: Pavlína Chalupková | 25.10.2014 o 16:46 | Karma článku: 2,57 | Prečítané:  305x

Princezná moja,  keby som ti podal krehké, práve narodené dievčatko, viem, že by si ho chránila svojim životom. Tvoje ruky by boli silné, nohy plné istoty a oči by boli veľmi pozorné. ... Ja som do Teba vložil niečo rovnako vzácne a krehké. Je to Tvoje srdce...“ (Sheri Rose Shepherd, His Princess).

Z vysokoškolskej deformácie som takmer išla do zátvorky písať ISBN ;-).
V úvode som napísala začiatok svojho dnešného listu. A tak by som sa chcela oň trochu podeliť s tými, ktorí o to stoja. 
Vždy som si myslela, že strážiť si svoje srdce je hračkou. Postupne však zisťujem, že to je jedna z najnáročnejších vecí, ktoré by žena mala robiť. Samozrejme, ako pre koho. To narodené dievčatko v mojich rukách bude postupne rásť. Počas svojho rastu bude chcieť vyskúšať mnohé veci. A aj keď by som ho upozornila, že niektoré z nich nie sú správne, samé si musí vybrať, či ma poslúchne alebo pôjde vlastnou cestou. Rovnako to je aj v mojom prípade. Sama sa musím rozhodnúť, koho poslúchnem. Rozhodnutie je pre mňa ten kameň úrazu. Niekedy túžim nemať vlastnú vôľu. Kvôli nej som toľko vecí pokazila. Viem, že keby ju nemám, nežijem v ničom inom než obyčajnom despotizme. Len to jednoducho niekedy nie je ľahké.
Netuším, ako urobiť záver tejto state. Začínam mať dojem, že neviem písať závery, ale náhodou na strednej mi to celkom išlo. Srdce je vzácne a krehké, preto si ho treba strážiť, ale na spôsob musí prísť každá z nás svojou cestou. Myslím, že to je proces. A ako hovorí spolubývajúca, ak sa aj niečo nepodarí, Boh ma vyfacká a ja si opäť budem môcť uvedomiť, komu jedinému má momentálne moje srdce patriť. 
Teraz trochu odbočka.
Veľmi sa teším z ľudí, ktorých poslednou dobou spoznávam. Niektorí z nich ani netušia, ako ma spoločné rozhovory s nimi posúvajú vpred. Keď sa s niekym zdieľam, je to fajn, ale omnoho viac ma buduje, keď niekto niečo povie mne. Ak to sú veci, ktorými som si prešla aj ja, dokážem pochopiť. Ak to sú veci, ktoré momentálne trápia aj mňa, prídeme na riešenie spoločne. A ak to sú veci, s ktorými nemám žiadnu skúsenosť, učím sa. 
Asi by som mala ukončiť tento článok, pretože ma čaká ešte pár geniálnych názorov Machiavelliho, ktoré si budem musieť vštepiť do hlavy minimálne do budúcej stredy. Som vďačná, že existuje krátkodobá pamäť... 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?