Prvé skúškové začína!

Autor: Pavlína Chalupková | 13.12.2014 o 11:22 | (upravené 16.12.2014 o 15:06) Karma článku: 1,03 | Prečítané:  242x

Skúškové po Brnensky s Božím dohľadom ;-)

Už je to celkom dlho, čo som naposledy písala článok. Od tej doby sa udialo dosť vecí a z veľa z nich sa neskutočne teším. Písala som o tom, ako som september s októbrom neskutočne preflákala, potom som mala nervy z priebežných testov. Už vtedy mi Boh šepkal, že mnou premárnený čas je už dávno vykúpený. Keďže moje štúdium ma veľmi baví, chcela som sa tu udržať napriek tomu, že som to zo začiatku trochu podcenila. 

V stredu, 10.12. som chcela vyskúšať, koľko dokážem vydržať. Napriek tomu, že nám učitelia zdôraznili, že slovo skúškové nie je odvodené od slovesa "vyskúšať si", so spolubývajúcou sme sa zhodli, že to sú kecy, ..., ... (pochopia tí, ktorých sa to týka :-D) a že mať dve skúšky v jeden deň sa oplatí vyskúšať. 

Čakali ma krásne Moderní politické dějiny, pričom z dejepisu viem dobre akurát druhú svetovú vojnu a tým to končí, a Úvod do politologie, čo je tento semester najťažší politologický predmet. Kvôli Úvodu som žila medzi knižnicou a bytom (áno, zhruba uprostred sa nachádza pôrodnica, nie, ešte som tam nebola :-D) asi dva týždne a veľa som čítala. Napriek tomu, že nejaké otázky zo starších ročníkov kolovali, mi nedalo nečítať povinnú literatúru. Oproti minulému roku sa jej totiž pridalo asi o 200 stránok navyše. A zároveň som v tých veciach chcela mať jasno, napriek tomu, že to je ten druh nudného úvodného predmetu, mi Boh cez tie dva týždne veľmi pomáhal. 

Zaujímavá bola i príprava na Moderní politické dějiny. Test mal tvoriť 10 a b c otázok, pričom mohlo byť viacero správnych odpovedí - také neviem písať, teda aspoň som si to myslela. Nasledovať mali 3 otvorené otázky. Príprava prebiehala dokopy ani nie jeden deň, pričom som niektoré veci nestihla a ostatné bolo viacmenej čítanie si. A stále platí, že z dejepisu viem len druhú svetovú vojnu. V skratke, ak by mi nesadli otázky, bolo by to zrejme za F. A ja som veľmi chcela zelenú, čiže som potrebovala E.

Celé dva týždne sa Boh neuveriteľne staral. Posielal mi tak krásne verše, že si ich sem musím vypísať. Nechápala som.

Hospodin počul môj plač. Hospodin počul moje úpenie, Hospodin prijal moju modlitbu. (Žalm 6,9-10)

Dúfaj v Hospodina celým svojim srdcom a nespoliehaj sa na svoju rozumnosť. (Príslovia 3,5)

Lebo ja poznám úmysly, ktoré mám s vami - znie výrok Hospodinov - úmysly smerujúce k blahu, a nie k nešťastiu: dať vám budúcnosť a nádej. Keď budete volať ku mne, vypočujem vás. Budete ma hľadať a nájdete ma; keď ma budete hľadať celým srdcom, dám sa vám nájsť - znie výrok Hospodinov. (Jeremiáš 29,11-14)

...neboj sa, lebo ja som s tebou, nepozeraj ustrašene vôkol seba, lebo ja som Boh tvoj! Posilním ťa a pomôžem ti, i podopriem ťa svojou spásonosnou pravicou. (Izaiáš 41,10)

Veľmi som cítila Božie uistenia, napriek tomu som vedela, že môže prísť i neúspech. Vedela som, že Boh mi môže dať skvelé otázky, ale nevedela som, či to tak bude chcieť. Chcel. 

10 a b c otázok bolo zaujímavých, netušila som, koľko som ich mala dobre, dúfala som v tri. 3 otvorené otázky boli požehnaním, pretože 2 z nich sa týkali druhej svetovej vojny! :-D Akože, keď už som dúfala v otázku z tohto 6-ročného masakru, tak naozaj len v jednu, pretože pri 12 témach sa zrejme asi nemôže stať, že by dali z jednej témy dve. Omyyyyyyyyyyl! Takto to vyzerá, keď si idem napísať test z Božej moci. :-D Spolužiak, ktorý vie dejepis oveľa lepšie ako ja, má prehľad, tú skúšku nedal. Vedela som, že som si vymodlila otázky. Veľmi som dúfala v E. Boh ale nechcel, aby sme to spolu napísali na E. Dostali sme C! A tu sa opäť raz uplatňuje ten pekný veršík, ktorý teraz neviem nájsť. Je o tom, že dostaneme ešte oveľa viac, než prosíme. 

Úvod som dala na krásne B, bod alebo dva do A. Veľmi sa teším, otázky padli úžasne, literatúru sa oplatilo čítať, pretože okrem toho, že som sa dozvedela plno nových vecí, tak sa v teste objavili i otázky, ktoré nekolovali. Oslávené výborným brnenským vianočným punčom (tento raz som si nedala detský :-D). 

Okrem toho, že v stredu som mala dve skúšky, sa konala i moja úplne posledná prednáška v tomto semestri. Bude mi to chýbať. Ale už som nebola doma tri týždne a ešte týždeň potiahnem. A potom začína moje najobľúbenejšie obdobie roka. Záverom pridávam svoju obľúbenú slovenskú pesničku. :-)

Tak...šťastné a veselé...:-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?