2014

Autor: Pavlína Chalupková | 31.12.2014 o 18:09 | (upravené 1.1.2015 o 11:27) Karma článku: 2,56 | Prečítané:  203x

Nie všetky miľníky tohto dospeláckeho roku predstavené z môjho pohľadu.

Silvester je deň, ktorý som nikdy neprežívala v takej intenzite, ako som to videla u druhých ľudí. Nie som úplná socka, takže áno, aj ja som raz vydržala do siedmej ráno a bolo to super. Konieckoncov, všetko je super... 
Dnešný posledný deň si obzvláštnim (okrem veľkého množstva jedla, filmu a socializovania sa) tak, že sa pozriem naspäť. Tento rok mal byť trocha náročný po viacerých smeroch. Vedela som to a do roku 2014 som vstupovala s vedomím, že nič nebude ľahké, a s nádejou, že sa to všetko ajtak podarí. Napriek všetkým prekážkam som ešte stále tu a ak do asi 6 hodín nezomriem (nechcem byť morbídna, ale veď všetko je možné...), tak sa krok do nového roku uskutoční. A skvelé na tom je, že sa teším. No, som zvedavá, koľko mi to vydrží :-D.

Nechcem tu spomínať všetky udalosti. Keby sa dalo byť na smečku v anonymite, nebol by to možno až taký problém. A ani nechcem patriť k tým ľuďom, ktorí musia ventilovať spôsobom, že všetko píšu na internet. Neodsudzujem ich, ale v mojom živote hraje internet väčšiu roľu, než by som mu chcela dávať, a zrovna toto privilégium mu nedám. Ani sem nepíšem vtedy, keď zo seba potrebujem niečo dostať, lebo ma nemá kto vypočuť. Mám okolo seba veľa ľudí, ktorí počúvajú. Ste super, ďakujem vám :-). 

Čo ma teda v tomto roku čakalo a neminulo? V prvom rade to mal byť rok ukončenia strednej školy a začatia vysokoškolského štúdia. Moje 18. narodeniny a maturitná skúška mali byť dôkazom mojej dospelosti. Škoda, že sa im to nepodarilo. Teda, asi nie úplne. Som zvedavá, či sa niekedy začnem chovať „dospelo“ (wait, vie vôbec niekto kritéria tohto pojmu?). Prijímacie skúšky ani príprava na ne nevyzerali jednoducho, ale v podstate doteraz nechápem, ako rýchlo a úspešne to ubehlo. To ma naučilo jednej veci. Nemusím byť silná a nemusí byť všetko v poriadku. Božia moc sa totiž v slabosti dokonáva (2Kor 12,9). 
Maturita bola jednou z vecí, ktoré som chcela vo svojom živote dosiahnuť. Ešte ich tam zopár je, takže som rada, že ani tento rok sa koniec sveta nekonal. Kedy sa má vlastne konať ďalší? Ten v roku 2012 ma značne pobavil, pretože ľuďom asi nedopína, že Boh to tu celé zabalí vtedy, keď to fakt že nebudú čakať. Never mind...
Ani som sa nenazdala, a boli tu viac ako trojmesačné prázdniny a prijatie na vysokú školu. :-) Ani neviem, čo som robila v júni, ale aby som sa nezabudla stresovať, tak som si na júl dala autoškolu. Vedela som, že mi to nepôjde, takže v pohode. Hnevá ma, keď sa zabúdam modliť za ľudí predtým, než štartujem, lebo by sa to vzhľadom k môjmu šoférovaniu asi dosť hodilo... Áno, dokonca mi inštruktor povedal niečo v tom zmysle, že na mňa nikdy nezabudne. Milé od neho, nie? :-) Veď ja tiež nikdy nezabudnem na to, ako som deň pred skúškami ešte ani parkovať nevedela. Nie že by som teraz vedela...

V tomto roku som sa tiež prihlásila na smečko a začala písať tieto svoje reflexie. Aj to prinieslo veľa vtipných udalostí. Jeden z prvých článkov sa týkal dovolenky v Turecku. Za tú som neskutočne vďačná, pretože som naozaj odpočívala a potrebovala som to. Skôr než som sa stihla odsťahovať do Brna, som si urobila rýchly výlet do Bratislavy a stretla sa s internetovou kamarátkou! Ostatne, tých internetových stretnutí bolo viac :-). 

A potom sa začala škola, na ktorú som neskutočne kašľala. Áno, stratený čas bol vykúpený. A prežila som svoje prvé skúškové. Teda ešte nie úplne, ale predsa. 6 skúšok v 7 dňoch. Ale 2 z toho banálne. Ale 6 skúšok v 7 dňoch. Odporúčam :-D. Doskúškovanie znamenalo šťastný návrat domov a slávenie najkrajších sviatkov v roku. S istotou môžem povedať, že tohtoročné Vianoce boli najoriginálnejšie v živote. Nie najkrajšie. Neviem, ktoré boli najkrajšie. Ale tieto boli najoriginálnejšie. A zažila som svoju prvú polnočnú omšu. A dúfam, že do ďalšej vianočnej polnočnej omše na môj výbuch smiechu do najväčšieho ticha všetci zabudnú. 

Vypísala som sem niektoré svetlé momenty. Na tmavé spomínať momentálne nemá význam, resp. tie beriem ako prípravu na učenie sa byť vďačnou. Som zvedavá, čo si pre mňa rok 2015 nachystal. Nech je to čokoľvek, isto nevie, čo si preň chystám ja :-). 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?